تبلیغات
Bodybuilding 7 - تاثیر فعالیتهای ورزشی بر کاهش استرس و اضطراب
بدنسازی 7

تاثیر فعالیتهای ورزشی بر کاهش استرس و اضطراب

دوشنبه 26 اسفند 1392 11:36 ب.ظ

نویسنده : ARMAN ARYA
ارسال شده در: چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت كنیم؟ ،

امروزه به ورزش و فعالیت جسمانی نه تنها به عنوان روشی برای گذراندن اوقات فراغت، بلکه به عنوان ضرورتی غیرقابل چشم پوشی برای سلامت و بهزیستی می نگرند.

از تأثیر فعالیتهای ورزشی بر کاهش استرس و اضطراب اطلاع دارید.آیا عوامل کاهش اضطراب را می شناسید؟برای مشاهده مقاله کلیک کنید.

ثمرات مثبت ورزش و فعالیت بدنی منظم برای کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و حتی سالمندان در پژوهش­های مختلف و متعددی تأیید شده است. یکی از شایع­ترین تظاهرات اختلالات روانی و یا استرس­های روزانه که باعث افت قابل توجه عملکرد افراد می­شود، اضطراب است. تحقیقات اخیر نشان داده­اند که حدود 21 درصد جوانان ایرانی از اضطراب رنج می­برند. اضطراب را می­توان یک نوع درد داخلی دانست که سبب ایجاد هیجان و به هم ریختن تعادلِ موجود می­گردد. در حقیقت حالات اضطرابی با احساس تنش، ترس و ناآرامی، نگرش، برانگیختگی و فعالیت سیستم عصبی خودکار مشخص می­شود.

  • بهترین ، ارزان­ترین ، سهل ترین و مفیدترین شیوه برای درمان یا كاهش استرس یا اضطراب كدام است؟ 

شاید به جرأت بتوان گفت که تمرینات جسمانی (ورزش) به صورت منظم و پایدار درمقایسه با روش­های دیگر مفیدترین راه درمان اضطراب وفشارهای روانی می­تواند باشد، چراكه سلامت جسمانی رابطة تنگاتنگی باسلامت روانی دارد؛ چنانچه تقویت یك بعد، سلامت وتقویت بعد دیگر را به همراه دارد. فروزش (1374) وسیف (1374 ) پی بردند كه بین میزان اضطراب دانش­ آموزان پسر ورزشكار و غیر ورزشكار تفاوت معنی­ داری وجود داشته و ورزشكاران اضطراب كمتری نسبت به غیر ورزشكاران دارند.


سحر پژوهش – عضو كمیته آموزش و پژوهش – هیات پزشكی ورزشی استان چهار محال وبختیار
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: تاثیر فعالیتهای ورزشی بر کاهش استرس و اضطراب ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 26 اسفند 1392 11:38 ب.ظ