تبلیغات
Bodybuilding 7 - آموزش تصویری حرکات پا
بدنسازی 7

آموزش تصویری حرکات پا

دوشنبه 26 فروردین 1392 11:38 ب.ظ

نویسنده : ARMAN ARYA
ارسال شده در: آموزش تصویری حرکات پا ،

 

کلیه تمرینات مربوط به جلو پا

تمرینات جلو پا


جلو پا :با رسیدن روز تمرین پا بیشتر بدنسازان به یاد شکنجه می افتند.واقعا تمرین پا بسیار مشکل است و بسیاری از بدنسازان از این تمرین گریزان هستند، فردی را در نظر بگیرید با بالاتنه ای عضلانی و حجیم ولی پایین تنه لاغر !!!! .،برای داشتن بدنی استیل و مناسب باید این عضله را بصورت جدی تمرین داد. این عضلات از مهمترین عضلات بدن به شمار میرد چون به عنوان ستون بدن عمل میکند و بسیاری از بدنسازان حرفه ای این عضله را در اولین جلسه تمرینی خود با تمام انژی به اتمام میرسانند

امروزه در رقابتهای بین المللی کسانی که در عضله ران خود دچار ضعف هستند شانسی برای رقابت نخواهند داشت.برای شرکت در مسابقات دارا بودن رانهای حجیم،تفکیک شده همراه با خط های عمیق برای هر ورزشکار لازم و ضروری است

افزایش حجم عضله پا بخصوص برای کسانی که در این ناحیه دچار ضعف هستند کاری بسیار سخت و مشکل است
برای افزایش حجم این عضله مهمترین حرکت اسکات هالتر از پشت است.همچنین پرس پا و هاک ماشین نیز بسیار موثر و مفید است

متاسفانه اغلب دیده میشود که بدنسازان تمرینات پای خود را منحصر به انجام حرکت اسکات میکنند. در اینکه اسکات مهمترین و بهترین حرکت برای افزایش حجم عضله جهار سر رانی است، شکی نیست،اما پس از مدتی عضلات ران شبیه استوانه ای نافرم دیده میشود که اثری از تناسب و تفکیک در آنها نیست .سعی کنید تمرینات پای شما از تنوع مناسبی برخوردار باشد

حرکات مناسب برای افزایش حجم:اسکات ، پرس پا ،هاک ماشین

حرکات مناسب برای تفکیک عضلانی :جلو پا ماشین ، هاک ماشین ، سی سی هاک


اسکات هالتر از پشت:حرکت اسکات یکی از حرکات مادر (پایه)و زیربنایی ترین و مهمترین حرکت برای عضلات جلو ران است وبهتر است بگوییم اسکات بهترین حرکت برای پرورش عضلات جلو ران است.وقتی شما به انجام این حرکت می پردازید عضلات چهار سر ران (جلو ران) ،دو سر ران(پشت پا)،ارکتوراسپینه (فیله کمر)،باسن و همچنین عضلات قسمت بالای شکم تحت فشار قرار میگیرند.
این حرکت را به صورت های مختلف میتوان انجام داد که در زیر به انها اشاره میکنیم.

اسکات کامل


اسکات کامل با میز (برای جلو گیری از پایین رفتن بیش حد و خطر اسیب دیدگی زانو)


اسکات با دستگاه اسمیت


اسکات پا باز


اسکات با دمبل
اسکات پرشی


اسکات - هالتر از جلو:این حرکت به عضلات جلو ران به ویژه قسمت بالای زانو فشار وارد میکند.البته تمامی عضلاتی که در حرکت اسکات هالتر از پشت مورد تمرین قرار میگیرد ،در این حرکت نیز تمرین داده میشوند.هاک اسکات با دستگاه (هاک ماشین):این حرکت برای عضله جلو ران بخصوص دو بخش داخلی و خارجی پایین ان مفید استو یکی از بهترین حرکات برای رشد عضله واستوس مدیالیس (گلابی یا اشک پا )میباشد . در ضمن انجام این حرکت ماهیچه های باسن و پشت پا نیز تحت فشار قرار میگیرند.


هاک اسکات با هالترپرس پا مستقیم (افقی):انجام این حرکت موجب وارد امود فشار به عضله جهار سر ران بخصوص بخش خارجی ان میشود.عضلات سارتوریوس (خیاطه)،باسن و پشت پا نیز ضمن انجام این حرکت تحت فشار قرار میگیرند.پرس پا (زاویه 45 درجه):در این حرکت عضلات چهار سر ران ،باسن و بخصوص عضلات بخش خارجی و همچنین بخش میانی ران مورد تمرین و فشار قرار میگیرند . پرس پا به این این دلیل که استفاده از وزنه های بسیار سنگین را برای ورزشکاران میسر میکند و همچنین کمر نیز هنگام این حرکت تحت فشار مستقیم قرار نمیگیرد،یکی از پرطرفدارترین و بهترین حرکت برای افزایش حجم عضلات چهار سر ارن است.


جلو پا دستگاه(ماشین):این حرکت بهترین حرکت تفکیکی برای ایجاد خط های عمیق در عله چهار سر ران است.


جلو پا تک تک


حرکت قیچی (لانگز):این حرکت برای عضلات چهار سر ران،پشت پاو باسن مفید است.در ضمن این حرکت را میتوان بصورت لانگز راه رفتنی نیز انجام داد به این صورت که یک تکرار با یک پا و سپس با پای دیگر انجام دهیم.

با هالتر


با دمبل


با دمبل حرکت به پشت


بالا رفتن از پله: این حرکت نیز برای عضلات چهار سر ران مفید است که در اینجا بصورت بالا رفت از میز است به این صورت که اول تکرار ها را با یک پا و پس از اتمام با پای دیگری انجام میدهیم.


با دمبل


جمع کردن سیم:انجام این حرکت برای عضلات بخش داخلی ناحیه ران و بخصوص عضله سارتوریوس (خیاطه) مفید است.


حرکتی برای قسمت خارجی ران ها

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: آموزش تصویری حرکات پا ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 20 آذر 1393 09:54 ب.ظ